Jerky

Sušené maso

Sušení masa je jednou z nejstarších metod jeho uchovávání. Tento způsob konzervace využívaly národy celého světa již před mnoha tisíci lety, aby lovci, objevitelé či vojáci měli na svých cestách dostatečný zdroj živin z masa, které se při dlouhých putováních nekazilo. Nejčastěji se k sušení používá maso hovězí, ale setkat se můžete i s masem bizoním, vepřovým nebo drůbežím. Mezi nejznámější formy sušeného masa patří jerky z Ameriky a biltong z jižní Afriky. Mezi méně známé můžeme zařadit např. čínskou bakkwu, tureckou pastirmu nebo finské kuivaliha ze sobího masa.

Recept na sušené maso

Sušené maso si můžete připravit i sami doma. Maso k sušení se odblaní, zbaví tukových částí a nakrájí na tenké 2-3 mm plátky. Plátky marinujte v soli, koření, medu, worcestrové omáčce – zde se vaší fantazii meze nekladou. Marinované plátky nechte alespoň 8 hodin odležet, a poté je dejte na rošt do trouby. Udržujte teplotu 75°po dobu 45 minut, pak teplotu snižte na 55° a dál sušte 9-12 hodin. Takto usušené maso má trvanlivost 14 dní při skladování v pokojové teplotě, v lednici vydrží minimálně měsíc. Při výrobě počítejte s tím, že syrové maso obsahuje přibližně 60% vody. Pokud chcete 100 g sušeného masa, spotřebujete na to cca 250 g masa syrového. I to je důvod, proč je sušené maso tak „drahé“. Vstupní suroviny je totiž mnohem více než té výsledné. (ilustrační foto z pinterest.com) 

Jerky

Pokud se bojíte, že byste v domácích podmínkách nezajistili naprostou hygienickou bezpečnost přípravy sušeného masa a děsí vás viry a bakterie, jakými jsou např. salmonela nebo E.coli, doporučujeme vyzkoušet profesionálně vyrobené sušené maso Indiana Jerky. I z něj získáte hodnotné bílkoviny, které využijete při sportu, na túrách nebo dlouhých cestách. V darbox.cz jsme tuto pochoutku přidali do několika dárkových balení – můžete ji vyzkoušet např. v bedně Jägermeister, bedně Jameson, bedně s rumem Republica, nebo v bedně Whiskař.

Udělejte v darbox.cz radost svým blízkým – s našimi bednami vyzkouší dobroty, které by jinak neochutnali.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení